Про це політик заявила журналістам після завершення роботи парламентського комітету з питань оборони та національної безпеки.
«Деофшоризація – це чітка однозначна заборона, яку не можна обійти ніяким чином, щодо ухиляння від сплати податків українськими корпораціями, українськими резидентами через так звані офшорні зони, де не треба сплачувати податки. Це стратегічний і ключовий закон для становлення української економіки, для наповнення українського бюджету. І сьогодні ми здобули все ж таки першу перемогу, тому що комітет національної безпеки і оборони рекомендував законопроект, який ми розробили до обговорення, розглянути за повною процедурою у Верховній Раді», – розповіла Юлія Тимошенко журналістам після ухвалення комітетом позитивного рішення щодо розгляду законопроекту щодо деофшоризації.
Політик наголосила, що парламентський комітет рекомендував розглянути законопроект щодо деофшоризації саме в сесійні залі, а не робочою групою, створеною Президентом України, який «хотів робочою групою зупинити, розчинити та заблокувати деофшоризацію».
На думку лідера «Батьківщини», таким чином «ми отримали маленьку, проміжну перемогу».
За словами Юлії Тимошенко, під час розгляду законопроекту щодо деофшоризації № 4380 у сесійному режимі багато залежатиме від ставлення депутатів різних фракцій до цього документу, який може «фундаментально наповнити бюджет» – вже за перший рік дії збільшить доходи бюджету вдвічі.
«Це означає, що ми отримаємо можливість фінансувати охорону здоров’я, освіту, заробітні плати, поставити обґрунтовані тарифи. Від кожного депутата Верховної Ради буде залежати, як цей законопроект буде проголосований», – пояснила депутат, яка є одним з авторів законопроекту.
Юлія Тимошенко також розповіла, що бачить роботу депутатів над законопроектом щодо деофшоризації наступним чином: ухвалення законопроекту в першому читанні, а після цього доопрацювання його згідно з нормами Регламенту в усіх парламентських комітетах для наступного читання.
Представляючи законопроект, Юлія Тимошенко нагадала, що він розроблявся «великою групою українських експертів з експертами міжнародних організацій, які сьогодні переймаються деофшоризацією у світі». У документі також акумульовані напрацювання 17 міжнародних актів щодо боротьби з офшорами.
За її словами, при підготовці антиофшорного законопроекту «проаналізовані можливості співпраці з офшорами українських або афільованих з українськими компаніями і відпрацьована дуже струнка з юридичної, економічної та фінансової точок зору модель щодо невигідності роботи українських компаній з офшорними компаніями».
Юлія Тимошенко упевнена в негайності деофшорного законодавства, адже після «панамського» офшорного скандалу «світове співтовариство прийшло до висновку щодо необхідності посилення боротьби з офшорами, якими надається можливість ухиляння від сплати податків та приховування корупційних статків», – пояснила вона.
«Цей законопроект не дає жодної лазівки і наглухо закриває офшорні можливості», – наголосила депутат.
На її переконання, законопроект №4380 потрібно розглядати разом зі змінами до Податкового кодексу, щоб для підприємців не було сенсу звертатися до офшорів.
«Я дуже вірю в те, що після таких страждань, які поніс український народ, після другої революції ми нарешті зможемо робити не ілюзію реформ, не фейкові реформи, залишаючи корупцію і систему незламними, а що нарешті зможемо фундаментально поміняти всі стандарти нашого життя, які наближають нас до справедливості, до прозорості і до Європи», – підсумувала Юлія Тимошенко.