У рамках проекту Британського посольства в Лондоні разом з колегами по коаліції ми робимо все можливе, щоб привернути увагу до українського питання наших візаві з британського парламенту.
Париж, Сирія та проблеми біженців відсунули Україну на другий план, але нас запевнили, що ми не викреслені з порядку денного. Складно говорити про позитивні речі країни (вони, безумовно, є), коли головними інформаційними приводами закордоном є корупціонери при владі та «забіяки» в парламенті.
Але це не привід впадати у відчай. Кожна зустріч, кожен голос на підтримку країни в умовах російської пропаганди та тих ресурсів, що витрачаються проти нас, – безцінні.
Під час зустрічі з депутатами та лордами з групи дружби з Україною ми розповіли про поточні успіхи щодо голосування з візової лібералізації, зробили акцент на важливому голосуванні щодо реформи держслужби, яка багато в чому копіює англійську модель, а також донесли наше бачення розвитку конфлікту на Донбасі.
Нам розповіли, що один з кремлівських меседжів, з якими вони стикаються на міжнародній арені, – це те, що Лондон підтримує Київ, де сьогодні правлять ультраправі, фашисти і націоналісти.
На що мені просто варто було вказати на присутніх колег з різних фракцій і міністерств та інших членів делегації, щоб зняти всі питання щодо того, чого так боїться Кремль і чому проти нас задіяна така сильна пропагандистська машина.
Також під час зустрічі в Лондоні українська делегація висловила свою стурбованість тим, що події в Сирії можуть зблизити Європу і Росію, на що отримав відповідь – Україна не стане розмінною монетою в угоді щодо Сирії.
Проте нашим дипломатам потрібно потроїти свою активність і доносити нашу позицію по Донбасу і Криму західним союзникам. З іншого боку, парламенту, президенту та уряду потрібно довести, що ми здатні на кардинальні реформи і боротьбу з корупцією, а не на їхню імітацію.
Однією з найцінніших за цей візит стала зустріч з Джон Уіттінгдейл, міністром культури, ЗМІ і спорту Великої Британії. Раніше він 5 років очолював групу дружби з Україною і є одним з ключових радників для Девіда Кемерона щодо нашого питання.
Він завжди знаходить час для зустрічі з українською делегацій, незважаючи на те, що в його обов’язки входить займатися розвитком BBC, British Council тощо.
Сподіваюся, моя оцінка ситуації й останній подій у Києві та на Донбасі знадобляться Джону під час обговорення українських подій на високому рівні.
Нагадаємо, що Олексій Рябчин до кінця тижня перебуватиме в Лондоні в рамках проекту Британського посольства. Представник «Батьківщини» з колегами з енергетичного комітету вивчає особливості регулювання енергетики Великобританії.
Олексій Рябчин, народний депутат від фракції «Батьківщина», Facebook, 20 листопада 2015 р.