Ще минулого тижня Верховна Рада могла ухвалити закони, які б дозволили зменшити тарифи на газ і тепло для населення та запобігти продажу української землі за безцінь. Однак цьому завадила непрофесійна робота уряду, який не бажає працювати на благо країни та прикриває корупційні схеми. Фракція «Батьківщина» наполягатиме на прийнятті цих вкрай важливих для країни законів уже на наступному засіданні Верховної Ради.
Фракція «Батьківщина» 4 листопада добилася ухвалення Комітетом з питань податкової та митної політики законопроекту щодо зниження рентної плати на газ українського видобування. Це дасть змогу збільшити власне виробництво блакитного палива та зменшити тарифи на тепло для людей на 20,4%.
Так, «Батьківщині» за підтримки інших фракцій вдалося подолати супротив «Народного фронту», який намагався заблокувати засідання комітету.
«Вперше в цій Верховній Раді була консолідація усіх фракцій, окрім «Народного фронту», за зниження податків на український газ. І це вже не закон від партії «Батьківщина», а закон від «Самопомочі», «Радикальної партії», «Блоку Петра Порошенка», – констатувала лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко.
Відстоюючи інтереси людей, фракція «Батьківщина» зайняла ультимативну позицію у ВР.
«Поки не будуть проголосовані три законопроекти, які дають можливість віддати весь український газ людям, зменшити тарифи і встановити для людей, у квартирах яких немає лічильників, правильні та чесні нормативи списання газу й тепла, ми голосуватимемо лише за соціальні законопроекти», – заявила голова партії.
Юлія Тимошенко підкреслила, що «Народний фронт» зриває ухвалення цих законопроектів, бо не бажає втрачати мільярдні корупційні оборудки, сформовані на системі субсидій.
«Але, по-перше, якщо встановити справедливі ціни на газ для людей, то ніяких субсидій не потрібно буде. По-друге, 20 млн громадян, які отримують субсидії, через безглузду політику уряду перебувають за межею бідності. Навіть отримуючи пенсію і зарплату, люди стали жебраками», – додала Юлія Тимошенко.
Для своїх корупційних схем уряд Яценюка використовує «НАК Нафтогаз». Свідченням цього є те, що для промисловості ціна на імпортний газ є нижчою, ніж для людей: відповідно 5738 грн проти 7188 грн за тисячу кубометрів.
«Хто дав право продавати газ для людей по 7 тис. грн, тоді як для своїх корпорацій вони продають його по 5 тис.? Чому на український газ запроваджено податок у 70%, якщо максимальний у Європі – 29%? У людей забирають усе, що потім йде на корупцію», – каже Юлія Тимошенко.
Чергове ошуканство уряду – зміна норми використання газу до 1200 кубометрів за пільговими цінами на весь опалювальний період.
«Згідно з постановою Яценюка, опалювальний період триває не шість, а сім місяців. Це означає, що якби зберігалася стара норма 200 кубометрів на місяць, то потрібно було б давати людям пільгових 1400 кубів. Тож уряд у такий спосіб скоротив норму до 1200 куб. м», – пояснює Юлія Тимошенко.
Окрім зниження тарифів, фракція «Батьківщина» ставить перед Верховною Радою ще одне нагальне питання – продовження мораторію на продаж землі, який закінчується 1 січня 2016 року.
«Україна ще не готова до цього ні законодавчо, ні економічно, – пояснює народний депутат від «Батьківщини» Вадим Івченко. – Адже земля в Україні нині у 32 рази дешевша, ніж у Євросоюзі. У нас гектар коштує 500 доларів, тоді як у Польщі – 8 тис. доларів, а в середньому по ЄС – 16 тис. доларів. Якщо відкрити ринок землі, то наш найцінніший ресурс за копійки скуплять олігархи чи навіть компанії країни-агресора через підставних осіб. Так ми можемо втратити продовольчу незалежність, а селяни просто стануть жебраками».
Важливо, що законопроекти про зниження тарифів та продовження мораторію на продаж землі Рада могла розглянути та підтримати ще минулого тижня. Однак цього не сталося, оскільки було зірване голосування по документах щодо підготовки безвізового режиму з країнами ЄС.
«А за це несуть відповідальність чинний уряд і Міністерство юстиції, – каже Юлія Тимошенко. – Адже подані ними законопроекти були вкрай низької якості і не відповідали головним документам Європейського союзу. І ми з вами сьогодні фактично отримали зрив програми щодо підготовки України до безвізового режиму з країнами ЄС».
Усі ці факти вкотре засвідчили, що уряд Яценюка безвідповідально ставиться до розвитку держави, працюючи на власні інтереси.
«І чим швидше цей Кабмін буде замінений іншим, професійним, який підніме економіку країни, збільшить доходи людей, котрі є головними інвесторами розвитку, тим швидше в Україні все налагодиться. Адже вихід із глухого кута, куди нас завів уряд, полягає у зростанні добробуту людей. Своєю чергою вони підтримають малий і середній бізнес.
Окрім встановлення обґрунтованих тарифів, нам треба провести індексацію пенсій і зарплат, як це передбачено законом. На казначейському рахунку лежить 60-70 млрд грн, це в рази більше, ніж за попередніх урядів, а зарплати і пенсії людям не збільшують», – констатувала Юлія Тимошенко.
Джерело: газета «Вечірні Вісті»