Про це лідер фракції Юлія Тимошенко наголосила під час ефіру на Національному радіо.
«Ми вчора поставили ультиматум більшості парламенту, двом фракціям – «Народному фронту» та «Блоку Петра Порошенка». Поки не будуть проголосовані три законопроекти щодо тарифів, які дають можливість віддати весь український газ людям, які знижують відсоток на видобуток газу і, як наслідок, на – 20 % зменшать тарифи, і які встановлять для людей, в квартирах яких немає лічильників, правильні та чесні нормативи списання газу та тепла, ми не голосуватимемо за інші законопроектти», – уточнила лідер «Батьківщини».
Юлія Тимошенко також повідомила, що другою ультимативною умовою є продовження мораторію на продаж землі.
«Ми заявили, що жодного голосування, окрім соціальних питань, від «Батьківщини» нехай ніхто не очікує, поки не буде проголосовано продовження мораторію на продаж землі!» – наголосила політик.
Лідер фракції пояснила, що на кілька родин з «вищих щаблів влади вже розписані мільйони гектарів сільськогосподарської землі на родину, і вони готові вже все це приватизовувати».
Юлія Тимошенко переконана, що не можна допустити продажу землі та проводить паралель з паперовою приватизацією підприємств, в результаті якої стратегічні об’єкти були скуплені за безцінь.
«Якщо ми, не дай Боже, пропустимо зараз продовження мораторію на продаж сільськогосподарської землі, то просто в Україні, на жаль, не залишиться нічого!» – вважає народний депутат.
Лідер «Батьківщини» зауважила, що фракції БПП та «Народного фронту» не хочуть продовження мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення.
Юлія Тимошенко обурена тим, що для виділення учасникам АТО в деяких областях землі вже немає, а для мафії – вона є.
«Для учасників АТО земля закінчилася, а для мафії, яка володіє сотнями тисяч гектарів землі, нічого не завершилося! Для них це «щастя» тільки починається!» – обурилася вона.
Лідер «Батьківщини» також упевнена, що після продовження мораторію на продаж землі потрібно напрацювати механізми, щоб селяни, які володіють паями та хочуть продати землю, могли це зробити за умови, що земля викупається лише державою та за ринковою ціною.