Про це заявили на брифінгу перед початком сесійного засідання керівник фракції Валентина Касарда, голова постійної комісії з питань бюджету, фінансів та цінової політики Людмила Кирда та депутат Сергій Слабенко.
За словами Людмили Кирди, документ, який ухвалюватимуть обранці волинської громади вже наступного року, швидше за все, суттєво відрізнятиметься від проекту, що оприлюднений на сайті облради. Тому в січні бюджетні заклади фінансуватимуть із розрахунку 1/12 цьогорічного обсягу видатків. А це на 79,47 мільйона гривень навіть більше, ніж сума, передбачена Держбюджетом-2016.
— Прогнозоване зменшення медичної та освітньої субвенцій може спричинити закриття малокомплектних шкіл, скорочення ліжкомісць і лікарських ставок у закладах охорони здоров’я, – сказала депутат. – Понад те, на фінансування з обласного бюджету передається вторинна ланка медицини, що збільшує навантаження на місцеві кошториси.
— Перерозподіл єдиного податку (25% – до Держбюджету, 30% – до обласних, 45% – до бюджетів міст, селищ, сіл та об’єднаних територіальних громад) призведе до значних втрат місцевих бюджетів, – продовжила думку колеги Валентина Касарда. – Замість обіцяної децентралізації уряд ще більше централізує фінансові потоки, позбавляючи громади можливості розвиватися. Більше того, їхнім коштом утримуватимуться заклади профтехосвіти, покриватиметься чимало пільг, на які згідно з чинним законодавством має йти субвенція з Держбюджету.
— Вважаємо, що формувати доходи і видатки потрібно так, щоб були дотримані соціальні стандарти, гарантовані нашим громадянам Конституцією, – додав Сергій Слабенко. – Цьогоріч змінами до Бюджетного і Податкового кодексів фінансування державного закладу – Ковельської залізничної лікарні – було перекладено на місцеві бюджети. Досі так і не відбулося її реформування. Відтак проблемами колективу переймаються лише обласна та Ковельська міська ради.
У сесійній залі депутати підтримали запит Сергія Слабенка до голови облдержадміністрації Володимира Гунчика з пропозицією направити до Кабміну заяву фракції «Батьківщина» щодо захисту соціальних стандартів виборців, а також дотримання конституційних норм, що гарантують органам місцевого самоврядування можливість повноцінно управляти територіями. Зокрема, батьківщинівці вважають, що потрібно сповна зараховувати єдиний податок до бюджетів міст, селищ, сіл та об’єднаних громад, передбачити державні кошти для індексації пенсій та заробітних плат, зберегти компенсацію пільг за рахунок субвенцій з Держбюджету, не передавати на утримання органів самоврядування заклади, що готують робітничі кадри, ще на рік відкласти фінансування закладів охорони здоров’я з місцевих бюджетів.
Валентина Блінова
Джерело: газета “Волинь-нова”