Почути голос кожного жителя Рожища і зробити якнайбільше добра для громади – це основне завдання, яке ставить перед собою новообраний міський голова, і саме цього вимагатиме від нового депутатського корпусу. Про це та інше – в інтерв’ю з В’ячеславом Поліщуком.
Про це пише Район.Рожище.
– В’ячеславе Анатолійовичу, окресліть три найважливіші напрямки у Вашій роботі на посаді міського голови.
– Оскільки у міської ради – новий склад депутатів, то першочерговим завданням є їх консолідація, згодом – наповнення бюджету шляхом боротьби з неплатниками податків, згідно з Податковим кодексом України, і розвиток інфраструктури міста (ремонт доріг, облаштування скверів, турбота про соціальні заклади, освітлення вулиць тощо). Це три напрямки, які нині є першочерговими.
– Щодо освітлення. Багатьох рожищан цікавить питання, де ще в місті будуть освітлені вулиці?
– На сьогодні розроблена технічна документація на вулицю Граничну. То будемо докладати максимум зусиль, аби там провести освітлення. Це, звісно, задоволення не з дешевих, адже потрібно витратити майже 100 тис. грн.
– Будуть якісь зміни в кадровому складі міської ради?
– Звісно, зміни в кадрах будуть. Перш за все, згідно з чинним законодавством, секретарем міської ради має бути людина з числа депутатів.
– А як на рахунок створення нових робочих місць у місті? Чи є можливість «реанімувати» консервний завод, як обіцяв у передвиборчій програмі Василь Столяр?
– Питання консервного заводу нині перебуває в юридичній площині, все вирішується в судовому порядку. Є надії на те, що він усе-таки розпочне свою роботу десь з травня наступного року. Принаймі так обіцяє власник. А наскільки це буде правдиво, побачимо в процесі.
– Чи плануєте залучати інвесторів для розвитку міста?
– Перш за все нам треба працювати з обласним бюджетом. Є значна потреба входити в державні програми. Працювати над водозабезпеченням застирної зони, меліративної системи та багато інших завдань, які потребують багато грошей. А на рахунок інвесторів та інвестицій – це тяжка рада. Завжди треба надіятися на власні сили. Бо таких людей, які б прийшли і вкладали свої кошти в розбудову міста, наразі не видно.
– Маємо вже новообраних сільських голів, можна працювати з сільськими громадами. Тож які кроки, на Вашу думку, треба здійснити для подальшої реалізації територіальної реформи?
– На мою думку, питання об’єднання громад нині не на часі. Напередодні Нового року для нових сільських голів першочерговим завданням буде вирішення господарських питань. Так, на сесії міської ради було прийнято рішення надіслати пропозиції про об’єднання головам чотирьох сільських рад (Руднянської, Топільненської, Кременецької та Копачівської) та Дубищанської селищної ради. Але досі я не отримав жодної відповіді від сільських голів. Тому сьогодні важко вести мову про територіальну реформу. Відомо лише те, що, згідно з перспективним планом КМУ, наш район має бути поділений на дві громади – з центрами в Рожищі та Доросинях.
– Результати виборів до міськради порадували чи здивували?.. І на скільки відсотків оновився депутатський склад?
– На жаль, на мою думку, цьогорічні вибори мають безліч недоліків. Бо нині маємо таку ситуацію, що деякі округи не отримали жодного представника в раді, а інші – по два-три. Виборці приходили голосували за конкретну людину, але внаслідок арифметичного підрахунку ці люди не пройшли в раду. Наприклад, якщо взяти за старою системою, то з 26 округів на 20-ти – найбільше голосів набрали представники політичної партії «Батьківщина». Тобто люди обирали тих, кого вони добре знають і кому довіряють. Але в процесі розрахунків ці люди до ради не потрапили.
Депутатський склад суттєво оновився, десь на 60-70%. Досвід попередників та завзятість нових депутатів повинні дати хороші результати. Першочергово потрібно визначитися з округами, аби кожен мав свого представника у раді.
Від новообраних депутатів я чекаю конструктивного діалогу, взаєморозуміння і співпраці. Вони мають по максимуму спілкуватися з людьми на своєму окрузі, аби знати їхні проблеми, та намагатися їх вирішити. І головне, кожен має усвідомити просту істину, що вони стали депутатами міської ради, а не Верховної чи президентами. Бо звучить дуже багато гасел, обіцянок та мрій, які на місцевому рівні просто неможливо зробити. Добре, що є завзяття, але перш за все треба засукати рукави і готуватися до великої та копіткої праці. Тобто не говорити, а робити.
– Ну і насамкінець, що хотіли б сказати своїм виборцям?
– Я щиро дякую рожищанам за велику довіру. В той же час розумію, що велика довіра – це й високі вимоги людей стосовно мене. Хочеться лише, щоб люди розуміли – в нашому місті є багато проблем, які не так швидко вирішуватимуться. Та спільними зусиллями ми ладні зробити все. Потрібні лише час і бажання людей.