Нещодавно Ківерцівський осередок ВО «Батьківщна» очолила вольова та мудра жінка Тамара Чигрин, останні десять років якої минули під біло-сердечними стягами. Чималий досвід у громадсько-політичному житті краю по праву дає можливість пані Тамарі об’єктивно оцінювати, давати поради та бути тією жінкою, до чиїх слів не можна не прислухатися.
– Тамаро Григорівно, у 2005 році Ви отримали партійний квиток ВО «Батьківщина». Чому тоді обрали цю політичну силу і що спонукає Вас бути вірною їй зараз?
– Перед тим, як я почала цікавитися діяльністю Юлії Тимошенко, нею зацікавивися мій чоловік (сміється, – авт.). Вона – сильна жінка, справжній лідер, та найбільше мені подобається те, що вона конкретна. Подивіться на її виступи по телебаченню – будь-які тези Юлія Володимирівна підтверджує цифрами. Можливо, я звертаю на це увагу, бо маю бухгалтерський фах… Вважаю, що будь-яку справу, за яку ти взявся, треба довести до кінця. Жити за принципом, щоб бути у всіх на вустах, а на ділі нічого не робити, – то не моє. У цьому плані мені дуже симпатизує Юлія Тимошенко.
– Не можу оминути болючої теми тарифів на комунальні послуги. Що Ви думаєте з цього приводу?
– Наразі ми збираємо підписи проти «драконівських» тарифів на комунальні послуги, встановлених урядом Арсенія Яценюка, а також проти мораторію на продаж сільськогосподарських земель. Ми усіляко намагаємось боротися із соціальною несправедливістю, щоб достукатися до чиновників у київських кабінетах, урядовців, які «залазять» у кишені простих українців. Нещодавно збирали підписи проти зняття 15 відсотків податку із пенсій. Хто у нас найбільш вразлива верства? Звичайно, що пенсіонери і обдирати їх, як липку, – неприпустимо.
– Стартувала виборча кампанія, роботи додалося усім партійним осередкам, у тому числі і ківерцівському. Над чим зараз працюєте?
– По-перше, перевіряємо реальну кількість членів партії – чи дійсно вони є, чи не змінили свої політичні уподобання. Можу з упевненістю сказати, що ми з цим завданням впоралися, воно на завершальному етапі. Крім того, ми шукаємо у Ківерцівському районі активних людей, особливо молодь, які прихильно ставляться до нашої політичної сили, прагнуть змін. Одним словом,чекаємо оновлення партійного осередку. Я навіть готова поступитися місцем керівника ківерцівських «батьківщинівців», якщо знайду серед молодих та активних ту людину, яка не просто хотітиме працювати, а й знатиме як, бо, вважаю, майбутнє та перспектива – за молоддю. В партії присутній великою часткою молодий кадровий склад, який має велике політичне майбутнє. Я люблю молодь, яка має позитивні амбіції, яка прагне щось робити корисне, бо від цього виграють усі.
– За якими критеріями підбираєте кандидатів у депутати, голову районної ради тощо? Чи готова Ваша партійна організація до співпраці із людьми, які не є членами партії?
– Взагалі головне завдання нашої партії – бути відкритою для людей, незалежно від того є вони членами ВО «Батьківщина» чи ні та демократичні погляди у радах усіх рівнів. Ми стараємося дотримуватися такого принципу і це, повірте, дає свої результати. Наші партійні збори проходять у дружній, теплій атмосфері, не треба когось змушувати працювати в наметах, бути агітатором – все якось легко відбувається, з розумінням того, нащо ми це робимо. Стосовно виборів, то кандидатів ми звісно підбираємо, але найголовніший критерій для мене, – це, аби депутати, яких ми оберемо, не просто носили це почесне звання, а робили конкретні справи для міста чи району. От таких і треба заводити до рад.
– Згідно нового законодавства партії нестимуть відповідальність за своїх кандидатів. Чи покращиться, на Вашу думку, якість виконання обов’язків депутата перед громадою, яка його підтримала?
– Думаю, це хороше нововведення. Головне, аби обрані депутати не переймалися тим, чи оголосять їм імпічмент, а працювали із завзяттям, запалом, а не через страх, що їх можуть відкликати від виконання депутатських обов’язків. Важливу роль у дисциплінованості депутатів відграють і партійні осередки, партійне бюро – якщо від них йтиме командний дух, конкретні завдання, то депутатам немає за що хвилюватись. Усі рішення повинні прийматися колегіально, бо команда однодумців в політиці – це все.