Про це вона заявила сьогодні під час прес-конференції.
Лідер фракції нагадала, що станом на сьогодні залишилось 26 днів до закінчення 30-денного терміну, коли голова держави, у разі не сформування нової коаліції, отримає право розпускати парламент.
«Відпустити у такій кризовій ситуації Верховну Раду на канікули, коли народні депутати роз’їхались на три тижні відпочивати, без рішення щодо відставки уряду і без затвердження нової стратегії – це безвідповідально і неприпустимо!» – наголосила Юлія Тимошенко.
Вона також зазначила, що в країні розгортається повномасштабна політична криза, яка супроводжується жахливим погіршенням економічної ситуації.
У зв’язку з цим «Батьківщина» звертається до Президента України та голови Верховної Ради з вимогою негайно скликати позачергове засідання парламенту з єдиним пунктом порядку денного – відставка уряду Арсенія Яценюка.
«Ви добре знаєте, що у ВР руками прем’єр-міністра і вищих посадових осіб держави було започатковане шоу, цирк. На фоні цього продовжує радикально погіршуватися соціально-економічна, фінансова ситуація, продовжує нарощуватися корупція, зокрема на поставках потреб армії», – пояснила вона.
Саме тому, як повідомила Юлія Тимошенко, проаналізувавши ситуацію та зібравши Політичну раду «Батьківщини», «ми відверто і публічно звертаємося до Президента України і Голови ВР, згідно ст. 83 Конституції України, де сказано, що позачергова сесія ВР із зазначеним порядком денним скликається одноосібно головою ВР або на вимогу Президента України, з вимогою негайно скликати позачергове засідання парламенту».
«Окрім того, є можливість зібрати третину підписів депутатів ВР, але третина – це те саме, що фракції президента і прем’єра. Ми можемо, згідно до Конституції, навіть якщо було свідомо, планово провалено голосування за висловлення недовіри уряду, голосувати за звільнення з посади прем’єра, що за собою тягне відставку уряду», – сказала вона.
Окрім того, на думку політика, позачергове засідання ВР має бути скликане для того, щоб «сісти з демократичними силами та переглянути глибоко помилкову стратегію соціально-економічної політики, яку проводив прем’єр та його уряд».
«Ця стратегії настільки помилкова, що вона нагадує, по суті, здачу України на поталу хаосу, на поталу окупантам. Перегляд стратегії, всіх положень Коаліційної угоди і затвердження покрокової дорожньої карти виведення України з кризи – це сьогодні є невідкладним завданням, яке має зробити парламент, але ініціативу щодо скликання позачергового засідання повинен взяти на себе Президент України», – наголосила Юлія Тимошенко.