Про це лідер фракції Юлія Тимошенко наголосила під час обговорення законопроекту і перед ухваленням рішення.
«Партія і фракція «Батьківщина» голосуватиме червоними кнопками і закликає не пропустити корупцію!» – звернулася вона до колег і подякувала тим народним депутатам, які не підтримали цей законопроект.
Лідер «Батьківщини» також обурилася: «Цей закон про нібито «ринок газу» пройшов голосами Опозиційного блоку. Очевидно, що це клановий законопроект, який протягнули Порошенко разом з Яценюком і Гройсманом».
«Корупціонери всієї країни від електроенергетики 17 років пробивали цей закон і не могли пробити, оскільки президенти і прем’єри не були самогубцями!» – наголосила депутат і додала, що законопроектом «узаконюється не просто корупція, а мегакорупція в енергетичній сфері».
Юлія Тимошенко нагадала, що діючу нині в Україні «англійську» модель ринку електроенергії запровадили у 2000 році. Тоді змогли припинити в країні постійні «віяльні відключення», зупинити корупцію в енергетиці і розвал енергосистеми країни.
Лідер «Батьківщини» пояснила, що існує чотири види енергії: гідро, атомна, теплова і відновлювальна, і усі вони мають різну вартість. До сьогодні, за її словами, людям поставлялася енергія за середньою ціною, адже гідроенергія дешевша за теплову в десятки разів.
«Зараз ринок працює наступним чином: гідро, атомна, теплова за різними цінами «здаються» на оптовий енергоринок (так працює Великобританія). Потім відпрацьовується середня ціна і за нею енергія віддається в країну. Згодом накладається вартість транспортування і складається ціна, вона різна для всіх регіонів, але це – справедлива ціна на електроенергетику по всій країні, яка пропонується зараз», – пояснила політик.
Юлія Тимошенко впевнена, що у разі ухвалення урядового проекту закону «Про ринок електричної енергії України» вартість електроенергії для людей суттєво збільшиться, адже дешеву гідроенергію купуватимуть корупційні клани, а найдорожча – теплова – буде поставлятися населенню.
Тож лідер фракції обурена тим, що зараз пропонується інша модель енергоринку і «дешеву гідроенергію отримуватимуть клани, які заплатили гроші», адже в людей не буде доступу до дешевої електроенергії.
Юлія Тимошенко також заявила, що не можна «декількома добрими речами в законопроекті про правильне приєднання до електромереж прикривати корупційну модель» і запропонувала «розділити все добре, що є в законі і не пов’язано з функціонуванням ринку, винести в окремі законопроекти».
Фракція «Батьківщина» голосувала проти ухвалення законопроекту № 4493 «Про ринок електричної енергії України».